TR EN

Futbol Akademimiz yoğun bir hafta geçirdi

24 Ocak 2020 Futbol Akademimiz yoğun bir hafta geçirdi

Konyaspor Futbol Akademimiz, Eğitim-Öğretime verilen kış tatilinde düzenliği organizasyonlar yoğun bir haftayı geride bıraktı

ŞENER KAYA, PROFESYONEL SÖZLEŞME İMZALADI. 
Futbol Akademimiz 2003 doğumlu futbolcumuz Şener Kaya A takım kadrosuna katılarak profesyonel sözleşme imzaladı. Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu Basın Toplantı Salonu’nda gerçekleşen imza törenine oyuncumuz Şener Kaya’nın yanı sıra A Takım sportif direktörümüz Mehmet Yıldırım, kulüp menajerimiz Seçkin Özdil, Akademi Koordinatörümüz Taner Ay, altyapı antrenörlerimizden Çağdaş Çankaya katıldı.

U13 TAKIMIMIZ KUŞADASI’NDA ŞAMPİYON OLDU
Aydın Kuşadası’nda bu yıl 3’ncü kez düzenlenen Uluslararası Sömestr Cup futbol turnuvasında Konyaspor Futbol Akademimiz U13 takımı şampiyon oldu. U13 takımımız turnuva sonunda şampiyonluk kupasını düzenlenen tören ile aldı. 
U12 takımımız ise aynı turnuvada penaltı atışları sonucunda finalde elendi.

KARDEŞ KULÜPLER TURNUVASI YAPILDI
Konyaspor Futbol Akademimiz organizasyonluğunda Konya Amatör Spor kulüplerinin katılımı ile Kardeş Kulüpler Turnuvası gerçekleştirildi.
2008-2009 ve 2010 doğumlu sporcularının katılımı ile gerçekleştirilen Kardeş Kulüpler Turnuvası 22-23 Ocak tarihlerinde Saraçoğlu Spor Tesisleri’nde yapıldı. Turnuvaya 12 kulüp katıldı. 

FUTBOL OKULLARIMIZ KIŞ KAMPI YAPILDI
Konyaspor Futbol Akademimiz bünyesinde faaliyet gösteren futbol okulları kış kampı yapıldı. 22-23-24 Ocak 2020 tarihleri arasında Antalya WOW KREMLİN PALACE otelde yapılacak Futbol Okulları kış kampında hazırlık maçları, eğitim seminerleri, sosyal ve mental eğitimlerle hem kamp çalışmalarını sürdürüldü hem eğlence imkanları ile sömestr tatilini değerlendirildi. Antrenman ve turnuva maçlarının yanında beslenme programları uygulanırken, futbolcularımıza futbol oyun kuralları ve psikoloji eğitimleri verildi.

MİLLİ TAKIM SEÇMELERİNE 8 OYUNCUMUZ KATILDI
Ankara’da gerçekleştirilen Milli takım seçmelerine 8 futbolcumuz katıldı. 
U14 yaş kategorisinde gerçekleştirilen Milli Takım seçmelerine 8 futbolcumuz katıldı

U17 VE U19 TAKIMLARIMIZ GALATASARAY’I KONUK EDECEK
Hafta sonunda oynanacak 19. hafta müsabakaları için Akademi U17 ve U19 takımlarımız hazırlıklarını sürdürdü. Galatasaray’ı konuk edecek  U17 ve U19 takımlarımızı Tatlıcak tesislerinde hafta boyunca yaptıkları antrenmanlar ile hazırlıkarını sürdürdü. 
Spor Toto Gelişim Elit U17 Liginde İttifak Holding Konyaspor’umuz Tatlıcak Çim Saha’da 26 Ocak Pazar günü saat 12:00’de Galatasaray’ı konuk edecek.  U19 Liginde ise yine Galatasaray’ı konuk edecek İttifak Holding Konyaspor’umuzun bu maçı Tatlıcak Çim Saha’da 26 Ocak Pazar günü saat 14:30’da başlayacak.

U12 VE U13 TAKIMLARIMIZ ALTINORDU İLE DOSTLUK MAÇI YAPTI
Altınordu Kulübünün daveti üzerine Futbol Akademimiz U12 ve U13 takımlarımız Altınordu ile İzmir’de özel maçta karşılaştı. Torbalı Metin Oktay Yerleşkesi’nde oynanan tempolu maçlarda teknik ekipler, gençlerin son durumlarını gözden geçirme şansı yakalamış oldu.